Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Yeni bordürler bir kere daha yenilendi"

Sergey Sobyanin'in belediye başkanlığı döneminde başkentin çehresi değişti, "şehri güzelleştirme" projelerine milyarlar akıtıldı ve çoğunluk bundan memnun. Ama son dönemde sık sık "fuzuli harcamalar" eleştiri konusu oluyor. Buna son örnek: Moskova'nın Taganski Semti'nde geçtiğimiz yıl döşenen bordür taşları bir kere daha yenileniyor.

Başkent haberleri yayınlayan bir Telegram kanalında paylaşılan bir dizi fotoğrafta Nagatinski Semti'ndeki bordürlerin de yenilenmekte olduğu görülüyor.

Moskova Belediyesi'nin taşlara harcadığı parayı "tiye" alan sosyal medya kullanıcıları, birbirlerine Bitcoin yerine bordüre yatırım yapma imkanı olup olmadığını soruyor.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında döşenen çok katlı bordürler de bir başka şakaya konu olmuştu. Sosyal medya kullanıcıları meşhur Çar topu (Tsar puşka) ve Çar çanına (Tsar kolokol) atıfta bulunarak Moskova'nın artık bir de "Çar bordürü" olduğunu yazmıştı.

23.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi