Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da "hazır iş" satın almak revaçta: Şirket fiyatları ne durumda?

Rusya’da sıfırdan yeni bir iş kurmak yerine, faal işletmeleri satın almayı tercih eden kişilerin sayısı artıyor. Popüler ilan sitesi Avito’nun verilerine göre, 2019 yılında ülkede “hazır iş” satışlarına olan talepte bir önceki seneye göre yüzde 4 artış kaydedildi.

RBK’nın aktardığı verilere göre, Rusya vatandaşlarının geçen sene devraldıkları işletmelerin çoğu hizmet (yüzde 31), ticaret (yüzde 23) ve hazır yemek (yüzde 16) sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Satılan internet mağazalarının toplam satışlardaki payı da yüzde 4’ten yüzde 5’e yükseldi. 

Rusya’da geçen sene satışa çıkarılan işletme sayısında 2018’e kıyasla yüzde 10 artış oldu. Şirketlerin ortalama satış fiyatı ise bir yılda yüzde 6 ucuzlayarak 3,1 milyon rubleye (yaklaşık 50 in dolar) geriledi.

Ülkede geçen sene satılan en pahalı tarım şirketinin fiyatının 11 milyon ruble olduğu, üretim yapan şirketlerin ise ortalama 7 milyon rubleden alıcı bulduğu belirtiliyor.

20.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi