Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'dan yabancı markalara: 'Bize Avrupa'dan kalitesiz ürün satıyorsunuz'

Bazı uluslararası çikolata ve deterjan üreticilerinin Rus pazarına Avrupa'ya göre daha kalitesiz ürünler sattığı öne sürüldü. Rusya Federal Antitekel Servisi (FAS), çikolata üreticisi Lindt'in yanı sıra deterjan üreticileri Ariel ve Persil'in de Rusya pazarına "ikinci sınıf" ürün sattığını iddia etti.
 
FAS Başkan Yardımcısı Andrey Kaşevarov, şirketlerin Rusya'da da Avrupa Birliği kalitesinde mal satmaları, ya da ürünlerin daha kalitesiz olduğu bilgisini ürün etiketlerinde belirtmeleri gerektiğini söyledi. 

Kaşevarov, durumun düzeltilmemesi halinde şirketlere 500 bin ruble (7 bin 800 dolar) ceza kesileceğini de sözlerine ekledi.

Rusya Temizlik Malzemeleri Üreticileri Birliği ise FAS'ın suçlamalarını reddetti. Birlik yetkilileri, Antitekel Servisi'nin iddialarının tüketiciler arasındaki yaygın inanışı desteklediğini vurgulayarak, Rusya'da üretilen deterjanların Rusya'nın da üyesi olduğu Avrasya Ekonomik Komisyonu'nun belirlediği standartlara göre üretildiğini ve bu gibi iddiaların şirketlerin prestijlerini zedelediğini söyledi. 

7.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi