Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Yüzde 100 Rus malı ilk bilgisayar

Rusya'da tamamen yerli parça ve bileşenlerle üretilen bilgisayarlar piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. İzvestiya'nın haberine göre, Rus malı bellek, hard disk ve ana kartın ardından şimdi de yerli işlemcili bilgisayarların satışına başlanacak.
 
Baykal-M model işlemcilere sahip iRU marka bilgisayarların yılın ilk yarısında elektronik mağazalarında müşterilerin ilgisine sunulacağı öğrenildi.
 
Ancak Baykal işlemcili bilgisayarlar benzer donanıma sahip HP ve Lenovo gibi bilgisayarlara kıyasla yüzde 15-20 daha pahalıya satılacak.
 
İzvestiya'ya konuşan Mobile Reserch Group analisti Eldar Murtazin, yerli işlemcili bilgisayarların bu yıl 60 binlik bir satış rakamına ulaşmasını beklediklerini söyledi. Murtazin'e göre yerli bilgisayarın öncelikli müşterisi devlet kurumları olacak.
 
Analiste göre yerli işlemcilerin piyasada tutunabilmesi ve yüksek satış rakamlarına ulaşabilmesi için önümüzdeki 10 yıllık süreçte hem kalite, hem de fiyat konusunda en az batılı ve doğulu muadilleri kadar iyi bir performans sergilemek zorunda.
 
27.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi