Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'da trafikte metana yönelim

Hükümete yakın kaynaklar, otomobillerde metan yakıt tüketimini teşvik etmek için çalışma başlatıldığını açıkladı. İzvestiya gazetesinin haberine göre, federal "Çistıy Vozduh" (Temiz Hava) projesinde konan hedeflere uygun olarak şehirlerde zararlı emisyonun azaltılması planlanıyor.
 
Gazeteye konuşan Enerji Bakanlığı temsilcileri, federal bölgelerin önüne emisyon hedefi koymak için çalışma başlatıldığını doğruladı, ancak rakamların henüz somutlandığını söyledi.
 
Resmi veriler 2021 yılında Temiz Hava projesine dahil edilen 12 şehirde 82 milyon m3'ün üstünde doğal gaz tüketildiğini gösteriyor. Uzmanlar bu miktarın kısa vadede yüzde 30 oranında arttırılabileceği görüşünde. 
 
Doğal gazın benzine kıyasla daha ucuz olmasının bu yöndeki çabaları kolaylaştıracağı tahmin edilmekte. Buna göre bir aracın deposunu benzinle doldurmak için 1500 ile 2 bin ruble gerekirken, metan kullanılması durumunda tutar 400 rubleye, yani 5,2 dolara kadar düşüyor.
 
Hükümet dışı kaynaklar doğal gaz yakıt istasyonlarının sayısının arttırılması gerektiği kanısında. Doğal Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre, 58 federal bölgede sadece 246 dolum istasyonu hizmet veriyor.
 
18.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi