Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Halkın refahı 10 yıl geriye gitti..."

Rusya Sayıştayı, 2020 yılı itibarıyla ülkedeki refah seviyesinin 2010-2011 seviyesinde bulunduğunu açıkladı. Kommersant gazetesinin haberine göre, Sayıştay yetkilileri yoksulluğun artmasının yaşam kalitesinin iyileştirilmesiyle değil, sosyal yardımlarla sağlanabildiğine dikkat çekiyor.

Kurum 2020'de Rusya vatandaşlarının gelirleri içinde sosyal yardımların payını yüzde 20,8 olarak hesaplıyor. Gelirler içinde aslan payı maaşlara ait. Buna göre, Rusya vatandaşlarının kazancının yüzde 58,5'i maaşlardan geliyor. Girişimcilik kaynaklı gelirler ise yalnızca yüzde 5,2 seviyesinde.

Ülkedeki refahın artmaması ise 2014-2016 krizi sonrası gelirlerin bir türlü artmamasına ve 2020'de krizin daha da derinleşmesine bağlanıyor. Sayıştay'ın hesabına göre, 2020 itibarıyla Rusya'da yoksulluk oranı yüzde 12,1.

Rusya'da hükümet koronavirüs pandemisinin başlamasından sonra birkaç defa halka tek seferlik para yardımında bulunmuştu. Yardımlarda emeklilere, çocuklu ailelere ve güvenlik kuvvetleri mensuplarına öncelik tanınıyor.

29.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi