Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'dan altyapı hamlesi: 2 yılda 27,4 milyar dolarlık harcama planı

“Rusya’da altyapının geliştirilmesi için önümüzdeki iki yılda 2 trilyon (27,4 milyar dolar) ruble kaynak ayrılacak.” Bu açıklama Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin’den geldi.

Rus medyasına açıklamalarda bulunan Husnullin, “Varlıklarımızda 2 trilyon rubleden fazla var. Bu, birçok ulusal projeden daha büyük olan devasa bir miktar. İnsanların gelişimi gerçekten hissedebilmeleri için bu parayı şehirlerin altyapısına yatırmalıyız” dedi.

Bu inisiyatife “altyapı menüsü” adı verildiğini belirten Husnullin, bu program kapsamında yerel yönetimlere 15 yıl vadeli yıllık yüzde 3 faizli altyapı kredileri tahsis edileceğini, bu amaç doğrultusunda 2026’ya kadar 1 trilyon ruble harcanmasının planlandığını kaydetti.
 
Başbakan Yardımcısı, bu kaynaklarla yolların, mühendislik sistemlerinin inşasının, istihdam yaratılan yerlere, konut projelerine ve sosyal tesislere altyapı temin edilmesinin hedeflendiğini aktardı.
 
Başbakan Mihail Mişustin, yol altyapısının geliştirilmesi için 53 milyar rubleden fazla kaynak ayrılmasını öngören kararnameyi imzalamıştı.
 
4.8.2021
 
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi