Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

İnşaat ihalelerine yüzde 30 enflasyon

Rusya İnşaat Bakanlığı hükümete maliyet artışı nedeniyle devlet ihalelerinde bedel arttırımına olanak tanıyan bir kararname teklifi sundu. Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, teklifin kabul görmesi durumunda 1 milyon rubleyi (13 bin 700 dolar) aşan bütün inşaat, tamir, restorasyon ve benzeri ihalelerde en fazla yüzde 30 olmak kaydıyla bedel arttırımı ya da süre uzatımına gidilebilecek.
 
Gazete mevcut uygulamada bu olanağın yalnızca 100 milyon ruble üstündeki ihaleler için söz konusu olduğunu yazıyor. Yeni kararname 1 Temmuz 2021 tarihinden önce gerçekleşen ihaleler için geçerli olacak. Bedel arttırımı imkanından yararlanabilmek için müteahhit, sipariş sahibi kuruma yazılı teklifte bulunacak.
 
Bakanlığın teklifi aralarında bir dizi bakanlık, devlet ajansı, üniversite, savcılık ve yüksek mahkemenin de bulunduğu 35 devlet kurumunun düzenlediği ihaleleri kapsıyor.
 
Rusya'da geçtiğimiz yıldan bu yana demir başta olmak üzere inşaat malzemelerin fiyatı istikrarlı biçimde artıyor. Hükümet demir fiyatlarını kontrol altına almak için metal ihracatına geçici gümrük vergisi de koydu. Vergi 1 Ağustos - 31 Aralık tarihleri arasında yürürlükte kalacak.
 
4.8.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi