Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da 'altın tuvaletli' trafik müdürü

Rusya'nın güneyindeki Stavropol Krayı'nda görev yapan albay rütbesinde bir trafik müdürünün (Rusya'da sadece orduda değil, diğer güvenlik kurumlarında da bu rütbeler kulanılıyor) milyonlarca rublelik bir rüşvet çarkının içinde bulunduğu ortaya çıkarıldı. Soruşturma Komitesi'nin yayınladığı video ve fotoğraflarda, Aleksey Safonov adlı albayın evinde altın kaplama bir tuvaletin olduğu görülüyor.
 
Gözaltına alınan, çıkarıldığu mahkemece iki ay gözaltı kararı verilen albayın 15 yıla kadar hapise cezasıyla yargılanması bekleniyor. 
 
Yetkililer albayla birlikte altı astının toplamda 19 milyon ruble (255 bin dolar) tutarında rüşvet almak suçlamasıyla gözaltına alındığını açıkladı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişilerin sayısı ise en az 35.
 
Birleşik Rusya partisinden hukukçü Aleksandr Hinşteyn, Safonov ve ortaklarının Stavropol'de "gerçek bir mafya düzeni" kurduğunu söyleyerek Safonov'un lüks evinin fotoğraflarını paylaştı.
 
 
Rusya'daki bütün gazeteler olayı haberleştirirken Moskovskiy Komsomolets, evin zevksizliğine atıfta bulunarak "Hırsız ama zevksiz... Otuz yılda çalmayı öğrendik, ama parayı doğru dürüst, zevkli harcamayı öğrenemedik," yorumuna yer verdi.
 
Gazete albayın bundan birkaç ay önce polis memurlarına rüşvet teklif edilmemesi yönünde çağrıda bulunduğu bir de video paylaştığını yazıyor.
 
Safonov'un altın tuvaleti sosyal medyada da kraliyet konulu çok sayıda şakayı tetikledi.
 
 

 
22.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi