Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Moğol futbolcular da diz çöksün!"

Rusya’nın eski kültür bakanı, şimdi Kremlin’de Başkan Putin’in yardımcısı olan Vladimir Medinski, ırkçılığa karşı futbol maçlarında diz çökme eylemi konusunda ilginç bir yorumda bulundu. 
 
Tina Kandelaki'nin RTVi'deki “Özel Konuk” programına katılan Medinski, toplumdaki etik değerler üzerine değerlendirme yaparken, “Yeni etik değerlerin, toplum bunlara hazır olsun ya da olmasın, topluma nasıl aktif olarak empoze edildiğini görüyoruz” diye başlayıp, son Euro 2020 Futbol Şampiyonası’nda tüm maçların başında uygulanan ırkçılık karşıtı diz çökme eylemini "anlaşılmaz bir durum" olarak niteleyip örnek verdi. 
 
"Günümüz Afrikalılarının büyük-büyük-büyük-dedeleri ile dayanışma şerefine mi veya kimin onuruna maçtan önce diz çökülüyor? Bu tarihsel pişmanlık duygusu mu? Kime tövbe ediliyor? Ne için?” diye sorula yönelten Medinski, devamında şu örneği verdi:
 
"Moğolistan, büyük güzel bir ülke, orada futbol ne kadar gelişmiş bilmiyorum ama orada bir milli futbol takımı varsa onların da önümüzde diz çökmesini talep etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
 
Belki iki kere… Cengiz Han'ın torunlarının bize tarihsel olarak verdiği zarar muazzam olduğundan, modern Afro Amerikalılar için köleliğin verdiği zararla karşılaştırılamaz bile.
 
Ben de bunu talep ederdim. Neden olmasın? Bu konu çok uzağa gidebilir.”
 
Söyleşinin tamamı için tıklayın.
 
14.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi