Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

2 Türk Rusya'dan kaçarken yakalandı

Rusya’nın Finlandiya sınırındaki Vıborg şehrinde, iki Türk vatandaşının “iki kez” sınırı geçmeye çalışırken yakalandıkları bir olaya sahne oldu. Rus basınına yansıyan habere göre, Vıborg mahkemesi, Finlandiya sınırını geçmeye teşebbüs eden iki Türk'ü para cezasına çarptırdı ve sınır dışı kararı verdi.
 
Eski SSCB cumhuriyetlerinden birine mensup bir taksici ve Rusya’dan Finlandiya’ya geçirmeye çalıştığı iki Türk vatandaşı, Leningrad bölgesinin Vıborg şehrinde Rus sınır muhafızları tarafından gözaltına alındı. 
 
Rus sınır muhafızları 46 ve 43 yaşlarındaki Türk vatandaşlarının yasadışı olarak Finlandiya topraklarına girmeye çalıştığını bildirdi.
 
Ayrıca bu iki Türk vatandaşının iki gün önce de sınırı geçmeye çalışırken muhafızlarca durdurulduğu, “yanlışlıkla bölgeye girmiş olabilecekleri” düşüncesiyle uyarıldıkları ve Moskova’ya döndükleri belirtildi.
 
Ancak şahısların şanslarının ikinci kez denemeye kalktıklarında yakalandıkları bildirildi.
 
Türkleri sınıra götüren ve gözaltına alınan 45 yaşındaki sürücü, “Bana, kızlarla buluşacaklarını ve yasa dışı bir işleri olmadığını söylediler” diye kendini savundu ancak para cezasından kurtulamadı.
 
Üç sanığın çıkarıldığı Vıborg Bölge Mahkemesi, para cezası verilmesine ve Türk vatandaşlarının ayrıca sınır dışı edilmesine karar verdi. 
 
 
Üç şahsın "sınır rejimini ihlal etmekten" suçlu bulunarak 500 ila 1000 ruble arasında para cezasına çarptırıldıkları da medyaya yansıyan haberler arasında.
 
İsimleri açıklanmayan Türk vatandaşlarının sınır dışı edilene kadar, Krasnoye Selo'da yabancı vatandaşlar için geçici bir gözaltı merkezinde tutuldukları bildirildi.

12.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi