Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Dolar hangi şartlarda 100 ruble olur?

Geçen hafta önce Donbass gerginliği ve Karadeniz'de yükselen tansiyonla 77'nin üstünü gören, daha sonra Biden'ın Putin'i araması ve Rusya'nın Ukrayna sınırındaki tatbikatını tamamlayıp askerlerini geri çekme kararı açıklamasıyla 75'in altınan inen rublenin geleceği tartışılmaya devam ediyor.
 
M. Komsomolets'in haberine göre uzmanlara, sık sık konuşulan "Dolar 100 rubleyi görür mü?" sorusuna "şartlı" yanıt verdi.
 
Buna göre ilk şart  Donabss'ta bir sıcak çatışma başlaması. Piyasaları en çok korkutan bu.
 
Gazetenin görüşlerine yer verdiği analist Aleksey Kirçevski'ye göre, bunun dışında doların ateşini yükseltebilecek diğer olası riskler şunlar:
 
ABD'nin yeni ve daha ağır yaptırımlar başlatması, Putin'e en yakın isimlerin, iş adamlarının hesaplarının dondurulması, vizelerin iptal edilmesi, Navalnıy krizinin derinleşmesi ve petrol fiyatlarında sert düşüş.
 
Rus uzmana göre, sıralanan bu risklerdem ikisi gerçekleşirse ruble yüzde 10 kayıpla "kurtulabilir". Ancak eğer üç risk faktörü gerçekleşirse dolar kuru 100 rubleyi bulabilir. 
 
Aleksey Kirçevski, bu senaryoların en erken sonbaharda gündeme gelebileceğini düşünüyor.
 
26.4.2021
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi