Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da aile içi şiddete ağır ceza

Rusya Adalet Bakanlığı aile içi şiddete verilen cezaları arttıracak bir yasa hazırlıyor. Bakanlıktan İzvestiya gazetesine yapılan açıklamaya göre, Anayasa Mahkemesi'nin talimatı üzerine hazırlanan düzenleme önümüzdeki 6 ay içerisinde parlamentonun alt kanadı Devlet Duması'nın önüne gelecek.
 
Rusya'da mevcut yasalara göre, aile fertlerinden birine şiddet uygulayan kişi daha ziyade 40 bin ruble (4 bin 460 TL) para ya da 240 saat zorunlu çalışma, ya da 3 ay hapis cezasına çarptırılıyor. Anayasa Mahkemesi verilen cezaları yetersiz bularak Adalet Bakanlığı'ndan yeni bir düzenleme yapılmasını istemişti.
 
Gazeteye konuşan Duma milletvekilleri ise tasarının mevcut yasama döneminde meclisin önüne geleceğine, gelse bile cezaları arttıran bir düzenlemenin kabul göreceğine kuşkuyla bakıyor.
 
Duma, 2017'de kadın hakları örgütlerinin itirazına rağmen aile içi şiddeti cezai soruşturma kapsamından çıkıp idari soruşturma kapsamına alan bir yasa tasarısını kabul etmişti.
 
24.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi