Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Zoom BDT'de devletleri 'kara listeye' aldı, Kremlin: "Kullanmıyoruz ki!"

ABD merkezli video konferans platformu Zoom’un Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki devlet kurumları ve devlet kontrolündeki şirketlere hizmet satışını yasakladığı haberine Kremlin’den tepki geldi. 

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, Başkan Putin ve Kremlin personelinin zaten Zoom kullanmadığını belirterek “Bu platform yalnızca Rus tarafı tarafından organize edilmeyen bir dizi çok taraflı uluslararası temas için kullanıldı” dedi.

Peskov, “Bizim orada bir hesabımız yok ve Zoom ile hiçbir zaman sözleşmeye dayalı bir ilişkimiz olmadı. Buna ihtiyacımız da yok. Bizim video konferanslar için kendi iletişim kanallarımız var” diye konuştu.

"Ne yazık ki, bu bir Amerikan hizmeti” diyen Kremlin sözcüsüne göre, Zoom'un Rus devlet kurumlarıyla çalışmayı reddetmesi, benzer hizmetleri sağlayacak yerel geliştiricileri teşvik vesilesi olabilir.

Kommersant gazetesi bu sabah, Zoom’un Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki (BDT) distribütörü RightConf şirketine dayanarak, bu ülkelerdeki devlet kurumları ve devlete ait kuruluşlar için satış lisanslarını geri çektiğini duyurmuştu.

Rus resmi makamları,  Zoom’a alternatif olarak geliştirilen yerli programın 2022’de hazır olacağını açıklamıştı.

7.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi