Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

'Türk malı' etiketli Polonya armudu

Rusya’nın Sibirya’daki en büyük şehri olan Novosibirsk'te, Polonya'dan Rusya’ya “sahte belgelerle” sokulduğu belirlenen armutlara el konulup imha edildi.
 
Sibirya Gümrük İdaresi, armutların 1 tondan fazla ve “80 kasa” olduğunu duyurdu.
 
İşin ilginç tarafı, armutların üzerinde “Türk malı” etiketinin bulunması.
 
Rusya’nın Kırım krizi sonrası AB ülkelerine koyduğu ambargo nedeniyle, Polonya’dan tarım ürünlerinin ülkeye sokulması yasak.
 
Yapılan incelemede, armut kasalarının üzerindeki “Türk malı” etiketinin altında Polonya’nın uluslararası simgesi olan “PL” yazısına rastlanınca soruşturma derinleştirildi.
 
Armutlarla ilgili herhangi bir belgeye rastlanmadığı için kökeni konusunda kesin bilgiye ulaşılamadı ama AB’den sokulduğu kanaatine varılarak imha edildi.
 
Yetkililer, "Novosibirsk Gümrük Müdürlüğü, Novosibirsk Savcılığı ve Novosibirsk Bölgesi Rosselkhoznadzor İdaresi çalışanları tarafından yapılan ortak baskında olay ortaya çıkarıldı. Yasağa rağmen, Avrupa ülkeleri menşeli tarım ürünleri yasadışı yollardan Rusya’ya sokulmaya devam ediyor. Bazı ürünlerde bu yasağı delmek için Türk malı etiketi kullanılıyor ”dedi.
 
5.4.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi