Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da Airbus kiralamak 17 bin 200 $

Bir Rus şirketi, koronavirüs yüzünden hangarda kalan yolcu uçaklarını "özel uçak" gibi hizmete sunnmaya başldı. S7 şirketi, uçaktaki koltukların tamamını birden bir kerede rezerve etmeye imkan veren servisi uygulamaya koydu. Şimdilik sadece Rusya içi uçuşlarda hizmet verecek servisle birlikte, Airbus A319 model uçaklarda 2 kişilik business ve 72 kişilik ekonomi sınıfı koltukların tamamını internet üzerinden satın almak mümkün hale geldi.
 
Böylece "uçağın tamamını kapatmak" ve özel uçak konforuyla uçabilmek  için uçuş tarihi, destinasyon, sınıf ve ek servis bilgileri girilerek rezervasyon yapılıyor. Daha sonra havayolu firması sipariş sahibiyle temasa geçerek yolcu bilgilerini alıp ödeme aşamasına geçiyor. 
 
S7'nin servisi şimdilik sadece Moskova merkezli gidiş-dönüş uçuşlarında geçerli. Ancak firma uygulamayı genişleteceği vaadinde bulunuyor. Böylece "hali vakti yerinde" birkaç kişinin biraraya gelerek bir uçağı kiralaması mümkün olacak.
 
Peki bir uçağı kapatmanın maliyeti ne kadar? Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, 96 kişilik Moskova - Gelencik tek yön uçuş maliyetini 1,4 milyon ruble olarak aktarıyor (18 bin 500 dolar).
 
Moskova - St. Petersburg arasında ise bu ücret 864 bin ruble. İki başkent arası gidiş-dönüş maliyeti 1,3 milyon ruble (17 bin 200 dolar).
 
26.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi