Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'da 10 yılın en çok satan kitapları

Online kitap satış sitesi Ozon, son 10 yılda Rusya'da en çok satılan kitapları açıkladı. İlk sırada 100 bini aşan satış rakamıyla psikolog Mihail Labkovski'nin kitabı "Hoçu i Budu" (İstiyorum ve Yapacağım) var. Labkovski'nin kitabı 2017 yılında yayınlanmıştı.
 
Ozon üzerinden en çok satın alınan ikinci kitap Amerikalı yaşam koçu Stephen Covey'nin "Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı" oldu. Üçüncü sırada bir başka Rus psikolog Ludmila Petranovskaya'nın "Taynaya Opora" (Gizli Destek) kitabı bulunuyor.
 
Sitede en çok satılan edebiyat eseri ise Ayn Rand'ın "Atlas Silkindi" romanı oldu.
 
Ozon yetkilileri, son 10 yılda en çok satanlar listesini psikoloji ve kişisel gelişim kitaplarının domine ettiğine dikkat çekiyor. Son yıllarda edebiyat eserlerinin satışı ise yüzde 25 oranında gerileme kaydetti.
 
En çok kitap satılan bölgeler Moskova, Moskova çevresi (Podmoskovye), St. Petersburg, Krasnodar, Kazan ve Yekaterinburg.
 
Bir defada en çok kitap alan müşteri ise Vladimir Vilayeti'nden oldu. Kovrov şehrinden bir müşteri tek seferde 114 kitap sipariş etti.
 
4.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi