Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya yabancılar için zorunlu dil sınavını değiştiriyor

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi, oturum başvurusunda bulunan yabancıların vermesi gereken Rusça sınavının yapısını değiştirme hazırlığında. Konseyde 2 Aralık günü görüşülecek tasarı, dil sertifikası verme yetkisine sahip eğitim kurumu sayısını sınırlandırıyor.
 
RVP tabir edilen geçici oturum ve patent başvurularında sertifika 3 yıllığına verilirken VNJ tabir edilen süresiz oturum başvurularında sertifikalar süresiz geçerli kabul edilecek. RVP ve VNJ başvuruları için yapılacak sınavların içeriği bu nedenle farklı olacak.
 
Dil, tarih ve Rusya kanunları bilgisini ölçecek sınav sadece özel bir listede yer alacak kurumlar tarafından yapılabilecek. Bu kurumlardan alınan sertifikaların geçerlilik süresi başvuruda bulunulan oturum türüne göre değişecek.
 
Son olarak, yabancılar devlet ya da belediye hizmeti alırken dil sertifikası beyan etme mecburiyetinde tutulmayacak. Sertifika bilgileri Federal Eğitim ve Kalifikasyon Belgeleri Sistemi üzerinden erişilebilir olacak.
 
1.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi