Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'dan tek bar zirvede: Bulması zor!

İngiliz dergisi Drinks International’ın seçimiyle, yıllık “Dünyanın En İyi 50 Bar” listesi yeniledi. Rusya’dan bu listeye bir tek bar girdi: Kuzeyin başkentinden “El Copitas”. St.Petersburg'daki Kolokolnaya Caddesi'nde bulunan El Copitas (Kadehler)  listede 27. sırada. Bu Meksika temalı barın özel bir ünü var: Kapıdasında herhangi bir tabela yok, bulunduğu "gizli" bodrum katını keşfetmek mesele. Barda, sadece “önceden yer ayırtan” misafirler, ortadaki 20 kişilik tek masanın etrafında oturup tekila ve kokteyl içiyor. Menüde de tacos gibi Meksika atıştırmalıkları var. 
 
2019'da El Copitas listede 39. sıradaydı. Daha önce de dünyanın en iyi 100 barından biriydi.
 

 
Listenin ilk sırasında Londra'daki Connaught Bar var. Bu bar, 1920'lerin İngiliz kübizminin unsurlarını barındıran avangart tasarımıyla listenin başında geliyor. İkinci New York'taki Dante, üçüncü Atina'daki The Clumsies oldu. İlk 10 aynı zamanda Singapur, Buenos Aires, Hong Kong ve Tokyo’dan barlar var. Liste için tıklayın. 
 
"Dünyanın En İyi 50 Barı" reytingi her yıl İngiliz dergisi Drinks International tarafından ünlü barmenler, eleştirmenler ve kokteyl uzmanlarının oyları ile belirleniyor. 
 7.11.2020

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi