Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kremlin’den Charlie Hebdo yorumu: “Bizde benzeri olamaz, çünkü…”

Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammed karikatürüne ve bu skandal etrafında yaşanan olaylara Rusya Müslümanlarının da tepkisi devam ederken, Kremlin’den konuyla ilgili yorum geldi. Putin’in basın sözcüsü Peskov,  Rusya'da Charlie Hebdo’ya benzer bir yayının çıkmasının imkansız olduğunu söyledi.

 
Peskov, bir soruyu yanıtlarken "Rusya'nın kısmen Müslüman bir ülke olduğunu unutmayalım. Rusya'da yaklaşık 20 milyon Müslüman yaşıyor. Rusya'da hakim din Hristiyanlıktır, ancak ülkemizin benzersiz yanı, çok uluslu ve çok dinli doğasındadır. Rusya’da tüm inananlar birbirine tam olarak saygı duyarak yaşıyor” dedi.
 
Kremlin sözcüsü, "Bu nedenle, ülkemizde böyle bir derginin var olması, mevcut yasalarımız da dikkate alındığında kesinlikle imkansızdır” diye konuştu.
 

Bu arada  Moskova'da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u protesto eden bir grup Müslüman, Fransa Büyükelçiliği önünde toplanıp eylem yaptı. Macron ve Charlie Hebdo dergisi karşıtı sloganlar atan grup olaysız dağıldı. 


29.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi