Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da 2. dalga öncesi: Hastanelerde doluluk oranı yüzde 81

Rusya'da koronavirüse yakalananların sayısı eylül ayının başından bu yana her gün yüzde 31 oranında artıyor. Salgının hızındaki artış nedeniyle hastanelerin doluluk oranları da yüzde 81,3'e kadar yükseldi. İzvestiya gazetesine açıklama yapan Sağlık Bakanlığı yetkilileri Rus hastanelerinde toplam 126 bin 200 yatak bulunduğu bilgisini paylaştı.
 
Gazete salgının yayılma katsayısının ülke genelinde 1,08, Moskova'da ise 1,18 olarak hesaplandığını yazıyor. Bu da vaka sayılarındaki hızlı artışın devam etmesi anlamına geliyor. Sağlık personelinin tek tesellisi 6 aylık tedavi tecrübesine sahip olmaları.
 
21 Eylül Pazartesi günü tespit edilen yeni vaka sayısı 6 bin 196 olarak açıklandı. Böylece Rusya hastalığın yayılma seyrinde iki ay öncesine geri döndü. 18 Temmuzda ülkede 6 bin 234 yeni vaka açıklanmıştı.
 
Sadece Moskova'da 1-21 Eylül tarihleri arasında günlük açıklanan vaka sayısı yüzde 43 artışla 641'den 915'e yükseldi. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, söz konusu artışın uzmanlarca öngörüldüğünü ve salgının kontrol altında olduğunu belirtiyor.
 
23.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi