Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da tek seferde 5 bin dolar üzeri döviz alım talebi 10 katına çıktı

Rubledeki değer kaybıyla Rusya'da da halk yeniden dolara yöneldi. Merkez Bankası verileri, 5 bin dolardan büyük alımların 10 katın üzerinde arttığını gösteriyor. Şubat-Mart döneminde bu alımların toplam tutarı sadece 76 milyon dolar olurken, Mayıs-Haziran aylarında 911 milyon dolara yükseldi.

2 bin ile 5 bin dolar arası alımların hacmi ise daha büyük. Bu grupta Mayıs-Haziran döneminde gerçekleşen toplam döviz alışverişi 1,2 milyar dolar civarında. Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi, bu miktarla birlikte son 6 yılın rekorunun kırıldığını yazıyor. 

Sadece Haziran ayında gerçekleşen tüm döviz alımlarının toplamı 1,9 milyar dolar. Bu da Nisan ayına kıyasla 2,3 katlık bir artışa karşılık geliyor.

Dolar alımındaki artışın nedeni kurun yükselmeye devam edeceği beklentisi. Gazeteye göre, doların yılı 79-81 ruble aralığında kapatması son derece olası. Euro kuru tahmini ise 95-96 ruble

18 Eylül itibarıyla dolar kuru 75, euro kuru 89 ruble seviyesinde.

19.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi