Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Dikkat: Moskova’da ‘ayrıcalıklı şerit’ iptal

Moskova Belediyesi, artan trafik sıkışıklığının hafta sonları da toplu taşımacılığı etkilemesi üzerine yeni bir karar aldı. Buna göre, son yıllarda yaygınlaşan “ayrıcalıklı şerit”leri tüm araçların hafta sonu kullanma hakkı iptal edildi.

Ana caddelerde “A” özel işaretiyle toplu taşıma araçları ve taksilere özel olarak ayrılan şeridi, sadece hafta sonları tüm araç sahipleri kullanabiliyordu.

Hafta içi bu şeritleri kullanan özel araç sahipleri ise, kameralarda tespit edilen para cezaları ödemek sorunda kalıyordu.

Yeni kararlar bu şerite artık 7/24 sadece toplu taşıma araçları, taksiler ve özel izin taşıyan araçlar tarafından kullanılabilecek.

Moskova Belediyesi, hafta sonu özel araç kulanımına izin verildiğini gösteren işaretleri sökmeye başlarken, uygulama tamamen devreye girene kadar şimdilik kural ihlali yapıp hafta sonu bu şeridi kullananlara ceza kesilmeyecek.

31.8.2020


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi