Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da hangi meslekler iş ve yüksek maaş vadediyor? Kim ne kazanıyor?

Resmi verilere göre Rusya'da işsizlik yüzde 6,2. İşsiz sayısı ise 3,2 milyon. Çalışma Bakanlığı verileri bu kişilerin yarısının en üst baremden işsizlik maaşı aldığını açıkladı, yani 12 bin 130 ruble (1200 TL). İstihdam madalyonunun diğer yüzünde ise yüksek maaşlı işler var. İnsan kaynakları portalı HeadHunter yetkilileri, Moskova'da 400 bin ruble, yani 39 bin TL maaşla e-ticaret direktörü arayan şirketler olduğu bilgisini paylaşıyor.

Portalın veri tabanında federal bölgelerde de oldukça cazip teklifler göze çarpıyor. Örneğin Naberejnıye Çelnı'da 350 bin ruble maaşla saha menejeri aranıyor. Uzak Doğu'da şantiye şeflerine önerilen ücretler de net 350 bin rubleden başlıyor. Ulyanovsk'ta pazarlama direktörüne teklif edilen maaşlarda da alt sınır 300 bin ruble.

Mavi yaka çalışanlar için de cazip teklifler mevcut. Moskova'da bir oto boyacısı ayda 130 ile 200 bin ruble arasında para kazanabilir. Leningrad Vilayeti'nde kaynakçılara önerilen maaş 110 bin ruble (10 bin 800 TL). Novosibirsk'te ise traktör sürücülerine ayda 90 bin ruble maaş teklif eden işletmeler var.

10.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi