Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da işten çıkma sebepleri

Rusya'da bir numaralı işten çıkma sebebi maaş zammı alamamak. İnsan kaynakları portalı Rabota.ru'nun araştırmasına katılanların yüzde 31'i en önemli sebep olarak buna işaret ediyor. Yüzde 15'lik bir kesim ise "mesleki tükenmişlik" ve "işyerinde stres" gibi sebeplerden ötürü işten çıkmayı düşünebileceğini beyan etti.
 
3 bin 500 kişinin katıldığı ankette yüzde 13'lük bir bölüm ise "kariyer yapma imkanının yokluğunu" ayrılma sebebi olarak görüyor. Öne çıkan diğer nedenler arasında yüzde 10'la "eve daha yakın bir yerden çalışma" ve yüzde 7 ile "aileyle daha fazla vakit geçirme" isteği göze çarpıyor. Başka bir şehir ya da ülkeye taşınmak için işi bırakabileceğini söyleyenlerin oranı yüzde 4.
 
Yeni bir işe başlamanın eşiğinde olanların en çok dikkat ettiği unsurlar maaşın yanı sıra çalışma grafiği (yüzde 54). Katılımcıların yüzde 44'ü ise işin eve yakın olup olmamasına bakıyor. Şirketin geleceğine duyulan güven yüzde 36'lık payla üçüncü sırada.
 
Yüzde 34'lük bir kesim, mevcut çalışanlardan gelen olumlu tepkileri dikkate alırken, işe başlamaya hazırlananların yüzde 31'i eğitim ve kariyer imkanlarını ön planda tutma eğiliminde.
 
6.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi