Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Grup, bilinmeyen nedenlerden Minsk-İstanbul uçağına yetişemedi"

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Belarus tarafının 33 Rus vatandaşının gözaltına alınmasıyla ilgili son derece nahoş yorumunun dayanıksız olduğunu belirterek, "Yaşananı, ülkenin iç işlerine dış müdahale olarak gösterme çabası en azından şaşırtıcı" açıklamasını yaptı.

Bu arada Kremlin, Belarus’taki devlet başkanlığı seçimleri öncesinde ülkede bir dizi protesto düzenleyecekleri iddiasıyla başkent Minsk’te alıkonulan 33 Rusya vatandaşının serbest bırakılması çağrısını yaptı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov basın toplantısında, “Belaruslu meslektaşlarımızın yakın zamanda olup bitenin açıklamasını yapmasını ve vatandaşlarımızı serbest bırakmalarını umuyoruz” dedi.

Ayrıca Peskov, “Rusya vatandaşlarının hiçbir dayanağı olmadan gözaltına alınması, müttefiklik ilişkilerine pek de uymamaktadır” vurgusunu yaptı.

Kremlin Sözcüsü, Minsk’te alıkonulan 33 Rus vatandaşının özel bir güvenlik şirketinin çalışanları olduğunu doğruladı ve asıl uçuş noktaları olan İstanbul’a uçmadan önce uçaklarını kaçırdıkları için transit noktası olan Belarus’ta kalmakta olduklarını da ekledi.


Rusya Dışişleri Bakanlığı, Belarus tarafının 33 Rus vatandaşını gözaltına almasına ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, "Belarus tarafının, 33 Rusya vatandaşının gözaltına alınmasıyla ilgili son derece nahoş yorumunun tutulacak hiçbir dalı yok" ifadelerine yer verildi.

Gözaltına alınan Rus vatandaşı grubun Minsk üzerinden İstanbul’a gittiği ve ellerinde uçak biletleri dahil gereken tüm evrakların olduğu kaydedilen açıklamada, Belarus topraklarındaki tüm lojistiğin Belaruslu bir şirket tarafından sağlandığına dikkat çekilerek, "Grup, bilinmeyen nedenlerden dolayı Minsk-İstanbul uçağına yetişemedi ve Belarus’ta yeni uçak biletlerinin alınması beklentisiyle kalmak zorunda kaldı" denildi.

"Yaşananı, ülkenin iç işlerine dış müdahale olarak gösterme çabası en azından şaşırtıcı" diyen bakanlık, "Hakikatin tespit edilmesi için Belarus makamlarının elinde gereken tüm evraklar var" diye ekledi. (Sputnik)

31.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi