Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da en gözde isimler

Moskova Belediyesi Haziran ayında şehirde doğan çocuklarla ilgili verileri paylaştı. Buna göre, yeni doğan çocukların yüzde 52,1'i erkek, yüzde 47,9'u da kız oldu. Erkek çocuklar için en çok tercih edilen isim Aleksandr (266) olurken, kız çocuklara konan isimler arasında liderlik Sofiya'ya ait (302). 
 
Yeni doğanlara verilen ender isimler arasında eski Slav kültüründen isimler ağırlıkta. Yetkililer birer çocuğa Nestor, Svyatogor, Svetozar, Rodoslav, Peresvet, Dobroslav, Yenisey ve Yelizar isimlerinin verildiğini açıkladı. Bununla birlikte yine birer oğlan çocuğuna da Milan, Donald, Kay ve Keanu isimlerinin verildiği öğrenildi. Bir erkek çocuk da Belçonok (yavru sincap) ismini aldı.
 
Haziranda doğan kız çocuklarından 5'ine Lada, 3'üne Marfa, 3'üne Rada ve 2'sine de Lubava isimleri kondu. Bir kız çocuğuna da Okeana (okyanus) adı verildi.
 
En popüler erkek isimleri Aleksandr, Mihail, Maksim, Dmitri ve Mark olurken kızlara en çok konan isimler Sofiya, Mariya, Anna, Alisa ve Yeva.

Fotoğraf: Valeri Buşinin 

29.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi