Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Macera peşindeki Rus kadınlar

“Rusya’da kadınlar seks endüstrisinde çalışmak için en çok hangi ülkelere gidiyor?” Rus haber sitesi Life.ru bu konuyla ilgili haberinde Türkiye ve Birleşik Arap Emrilikleri'ni öne çıkardı. Dünyada uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ile rekabet eden seks endüstrisinin yıllık hacminin 185 milyar dolara ulaştığına dikkan çeken site, “Macera  ve kolay kazanç peşindeki kadınlar Rusya'dan nereye ve neden gidiyor?” sorusuna yanıt aradı.

Türkiye’de çalışan vesikalı hayat kadınlarının sayısının farklı verilere göre 150 bin kişiden fazla olduğu iddia edilen haberde, “Türkiye’de Nataşa ismini çok seviyorlar ve Slav görünüşlü tüm hayat kadınları için bu adı kullanıyorlar. Ama genelevlerden birinde çalışmak, zor olan yol ve Rus kadınların hepsinin işine gelmiyor. Bu durumda yasa dışı çalışılıyor, kendi müşterilerini buluyorlar” denildi.

Son dönemde Rusya'dan Türkiye’deki otellerde 1,5 ay gibi uzun süreliğine tatile giden bazı kadınların, özellikla Avrupalı turistlere parayla cinsel ilişkiye girme teklifinde bulunabildiği öne sürülen yazıda, şu iddia ve yorumlara yer verildi: 

“Marmaris’teki otellerin birinin çalışanı Sergey (gerçek isminin gizli kalmasını istedi), hayat kadınlarının bir gecede 1,5 aylık tur paketi fiyatını çıkarabildiklerini söylüyor. Bazıları saatlik 200-300 dolar ücret teklif ediyor. 

Birçok Rusyalı kadın ise, Rusya’da ‘normal bir erkek’ bulamadıkları için, Türkiye’ye seks macerası aramaya gidiyor...”
 
Diğer yandan en paralı müşterilerin olduğu Birleşik Arap Emirlikleri'nde Telegram aplikasyonu üzerinden bağlantılar kurulduğu, ancak sık sık" seks köleliği" tuzağına düşüldüğü vurgulanıyor. Olga adlı bir hayat kadını, müşterilerinin yerlilerden çok ABD ve Avrupa'dan seks turizmi için gelen yabancılar olduklarını anlatıyor.

Escort olarak çalışan kadınların 150 dolardan başlayan tarifelerinin, akşam yemeği ile başlayan gecelerde 500 ila 1500 dolara kadar çıktığı da belirtiliyor. 

Rusya'dan gidip para kazanmak isteyenler içinen zor "pazarlar" ise, hayat kadınlarının zaten "serbest iş sahibi" olarak vergi kayıdı altında çalıştıkları ve rekabetin neredeyse imkansız olduğu Tayland ya da Çin gibi Asya ülkeleri gösteriliyor.

10.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi