Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Putin, Erdoğan'la Medvedev ile görüştüğünden daha sık buluşuyor"

Türkiye, Rusya ve İran liderlerinin Ankara’daki Suriye zirvesi Rus medyasında da geniş yankı buldu. Geziden izlenimlerini kaleme alan Kommersant gazetesi muhabiri Andrey Kolesnikov, “Başkan Putin’in mevkidaşları, özellikle de İran Cumhurbaşkanı, İdlib’deki çabaların sonuçları konusunda çok iyimser değil” diye yazdı. 

Putin ile Erdoğan’ın son dönemde çok sık bir araya geldiklerinin altını çizen Rus gazeteci, “Putin, Erdoğan’ı 5 Ekimde Moskova’da düzenlenecek Enerji Haftası’na davet etti. İki liderin görüşme sayısındaki tüm rekorlar kırıldı ve yeni rekorlar kırılmaya devam ediyor. Herhalde Rusya Devlet Başkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı ile kendi başbakanıyla görüştüğünden daha fazla görüşüyor” yorumunu yaptı.

Nation News sitesinin zirveyle ilgili görüşlerine başvurduğu Şarkiyatçı Andrey Ontikov, “Suriye’de savaş alanında Rusya, Türkiye ve İran’ın koordinasyonlarını güçlendirmeleri önemli. Özellikle Han Şeyhun’un kurtarılması yönündeki operasyonla ilgili başarıların perçinlenmesi ve M4 ve M5 kara yollarında ulaşımın yeniden tesis edilmesi konusunda Türklerle anlaşmaya varılacağını umuyorum. İdlib’in tamamının kontrolünün Suriye yönetimine geçmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Moskovski Komsomolets gazetesi, “Rusya, Türkiye ve İran, Suriye’deki İsrail saldırılarını görüştü” başlığını kullandı.

Nezavisimaya Gazeta, Rusya, İran ve Türkiye’nin İdlib’de gerginliği azaltma yönündeki ortak çabalarını sürdürme yönünde aldıkları kararı başlığa taşıdı.

Rossiyskaya Gazeta, “Putin, Suriye’yi etki alanlarına göre paylaşmama çağrısı yaptı” başlığını attı. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Suriye’de barışı sağlamak adına daha fazla çaba sarfedilmesi gerektiğini ve Türkiye’nin milyonlarca Suriyeli mülteciyi ağırladığını söylediğini aktardı.

17.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi