Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da 'savaşa' devam: Elektronik sigaralar da 'kapsama alanı'na doğru

Sigara tiryakileri arasında giderek yaygınlaşan elektronik sigaralarla ilgili Rusya Sağlık Bakanlığı’ndan "acil önlem" uyarısu geldi. TASS ajansının haberine göre, bakanlıktan yapılan açıklamada, “Elektronik sigaraların normal sigaralara göre sağlığa daha az zararlı olduğuna dair bir kanıt bulunmuyor, normal sigaralara uygulanan yasaklamaların aynısı geçerli olsun” denildi.

Rusya Sağlık Bakanlığı, elektronik sigaraların nikotin bağımlığı yaptığına ve sağlık için ciddi risk oluşturabileceğine dikkat çekti.

Bakanlık, en yaygın satılan Iqos ve Glo gibi elektronik sigaraların normal sigaralarla aynı kategoride sınıflandırılması teklifini tekrarladı. Yani Rusya'daki katı "sigara yasakları" kapsama alanına elektronik sigaraların da alınması gündemde.

Sağlık Bakan Yardımcısı Oleg Salagay, yasak önerisinin Rusya’da sigara tüketimini azaltmaya yönelik atılan bir adım olduğunu açıkladı. 

Yapılan araştırmalar, dünyada elektronik sigara kullanan kişilerin yüzde 8,5’inin 13-15 yaş grubunda olduğunu gösteriyor. 

Rusya Sağlık Bakanlığı, elektronik sigaraların kullanımınının yaygınlaşmasının yeni bir nikotin bağımlılığı salgını riski yarattığına dikkat çekiyor.

13.6.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi