Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'ya yurt dışından getirilen gıda ürünlerine kilo sınırlaması yolda

Rusya Tarım Bakanlığı, ülkeye girişte bazı ülkelerden kişisel tüketim için getirilen gıda ürünlerinin miktarını sınırlamaya hazırlanıyor. Kommersant gazetesinin haberine göre, bakanlığın sunduğu yasa tasarısı, yurt dışından yolcu beraberinde kişi başı en fazla 5 kilogram gıda ürünü getirebilmesi öngörüyor.

Tasarı kabul edilirse, ürünleri gerekli hijyen standartlarını karşılamayan ülkelerden Rusya’ya gıda ürünleri getirilmesi de yasaklanacak. Rusya Bitki Koruma ve Karantina Federal Servisi (Rosselhoznadzor), Avrasya Ekonomik Birliği ülkeleri dışından kişisel tüketim için getirilen ve gerekli şartları karşılamayan ürünleri imha etme ve yeniden dönüştürme yetkisine sahip olacak. 

Tasarı, Rosselhoznadzor’un, Rusya’ya hastalık taşıma riski olan hayvanları taşıyan araçların dezenfekte edilmesini sağlama zorunluluğu da getiriyor.

Rusya Ulusal Et Birliği, Rusya vatandaşlarının ülkeye kişisel tüketim için yurt dışından et ve süt ürünleri getirmesinin yasaklanmasını hükümetten talep etmişti. 

14.5.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi