Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

KOBİler perakendeden inşaata yöneldi

Yaptırımlar kaynaklı kriz, Rusya'da küçük ve orta ölçekli işletmeleri profil değiştirmeye zorluyor. RBC gazetesi, girişimcilerin perakende ticarete ilgilerini yitirirken inşaat, toptan ticaret ve bilişime yöneldiğini yazdı. Ekonominin KOBİ segmentinde iş yapma iştahının azalmamış olması da dikkat çeken bir diğer gelişme.
 
İnterfaks grubuna bağlı SPARK'ın açıkladığı veriler, mart-eylül arası dönemde kurulan küçük ve orta ölçekli işletme sayısının ocak-şubat dönemine kıyasla yüzde 20 daha fazla olduğuna işaret ediyor. 2021'in tamamına kıyasla ise artış oranı yüzde 39.
 
Mart-eylül arasında açılan kurulan KOBİlerin yarıya yakını inşaat, toptan ticaret ve bilişim sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Perakende ticaret, taşıt araçları, profesyonel, bilimsel ve teknik faaliyet alanlarına duyulan ilginin ise azaldığı görülüyor.
 
RBC için verileri değerlendiren analistler, KOBİlerin büyük şirketlere kıyasla daha esnek olduklarını ve devlet desteği ve talep gördükleri alanlara daha kolay yöneldikleri görüşünde.
 
18.11.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi