Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Erdoğan yaptırım barajında ​​gedik"

"Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan arasındaki gittikçe gelişen ortaklık, Batılı ülkeleri ve özellikle Ankara'nın NATO ortaklarını rahatsız ediyor." Bu görüş, The New York Times yazarı Stephen Erlanger'ın son makalesinde dile getiriildi.
 
Erlanger, "Karşılıklı zorluklar iki başkanı her zamankinden daha yakın hale getirdi. Son üç haftada iki kez bir araya geldiler” diyerek Soçi zirvesinin önemine dikkati çekti.
 
New York Times yazarı, NATO temsilcilerinin öfkesinin esas olarak, "Erdoğan'ın Batı'nın Rusya'ya karşı inşa etmeye çalıştığı yaptırım barajında  gedik açması" ile açıklandığına inanıyor.
 
Erlanger, böyle bir pozisyonun yalnızca Erdoğan'ın kendisine fayda sağladığını savunurken, Moskova'nın Suriye üzerindeki etkisini engelliediğini savundu.
 
Bloomberg'in bazı köşe yazarları daha önce, birleşik Batı cephesinde Rusya karşıtı yaptırımlarda bölünmeye neden olan Türkiye'nin "ikinci yaptırımlara" hedef olabileceğini yazmıştı.
 
14.8.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi