Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Sovyet tipi mağazaya dönüş

Rusya’da Sovyetler döneminde faaliyet gösteren, yabancılara dövizle satış yapılan "Beryozka" adlı mağaza zincirinin benzerinin yeniden açılması planlanıyor.
 
Parlamentskaya Gazeta’nın haberine göre, Moskova ve St.Petersburg’da yalnızca yabancı diplomatlara ve ayrıca Rusya'da bulunan uluslararası kuruluşların çalışanlarına yönelik dolar ve euro ile satış yapılacak yeni mağazalar gündemde. 
 
Parlamentskaya Gazeta haberi, "bir fenomen" gibi sundu ve "Rusya'da sıradan vatandaşların erişemeyeceği mağazalar görünecek" başlığını kullandı.
 
Eski dönemde olduğu gibi yine Rusya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösterecek mağazalarda, duty free’lerde satılan alkollü içecekler, sigara, parfüm, kozmetik ürünü, mücevher, telefon, saat, şekerleme gibi ürünler "nakit dövizle" satılacak.
 
Mağazalar, yabancı ülkelerin diplomatik temsilciliklerinin resmi etkinliklerine toptan alkollü içecek tedariki de yapabilecek.
 
Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarob, diplomatların yaptırımlar nedeniyle bulamadıkları, yurt dışından getiremedikleri ya da Rusya’da bulamadıkları ürünleri bu mağazalardan satın alabileceklerini söyledi.
 
4.8.2022
 
 
 
 

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi