Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Ozon'un deposundaki yangında kundaklama kokusu

Rusya'nın en büyük online satış portallarından Ozon'un Moskova yakınlarında, Novorijskoye Şose üzerindeki deposunda dün öğleden sonra çıkan yangın sabahın erken saatlerinde hala devam ederken, etkilenen alanın 100 bin m2'ye yaklaştığıi, devasa deponun bir duvarının yıkıldığı, içerideki tonlarca malın kül olduğu bildiriliyor. Yangında 22 bin m2'lik alanın çatısı komple çöktü.

Deponun toplam kapalı alanı 150 bin m2. Yerden ve havadan müdahalelere rağmen büyüyen yangın, başkente kadar yayılan yoğun bir dumana neden oldu. En az bir kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken, yetkililer "kundaklama" ihtimalini öne çıkarıyor. Bu arada iki kişiden haber alınamadığı, en az 11 kişinin yaralandığı belirtildi.

Bu arada üç itfaiye helikopterinin de katıldığı yangın söndürme çalışmaları sonuçlanmadan,"tazminat sorunu" tartışılmaya başlandı.  

Ozon basın merkezi açıklamasında, Moskova bölgesindeki depoda çıkan yangın sonucu satın aldıkları ürünleri kaybeden müşterilere ve mal sahiplerine, kayıp mallar için tazminat veya para iadesi yapılacağı açıklandı.

3.8.2022

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi