Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da inşaat malzemesi için Türkiye'ye 'liderlik sinyali'

Rusya inşaat ve tadilat malzemeleri sektöründe, yaptırımlar sonrası ülkeyi terk eden Batılı markaların yerini Türk ve Çin üreticiler almaya devam ediyor.
 
UNKCI adlı mimarlık bürosu, Türk yapı mazemesi üreticilerinin, Rusya’da profesyonel iç tasarım şirketleri için bir numaralı tedarikçi haline gelebileceğine işaret etti.
 
Şirket yöneticisi Nikolay Milovidov, Çin ürünlerinin çeşitlilik, Türk ürünlerinin de kalite açısından önde olduğunu söyledi.
 
Alternatif arayışlarının hızlanmadığı dönemde de Türk inşaat malzemesi markalarının Rusya’da kendilerini tanıttıklarını belirten Milovidov, pazarda çok sayıda Türk şirketinin bulunmasının Türk markalarının bu dönemde hızlı ilerlemesini sağladığını söyledi.
 
Milovidov, yakında Rusya’nın Avrupa kesiminde bu sektörde Türk, doğu kesimlerinde ise Çin markalarının lider konuma gelmesinin beklendiğinini kaydetti.
 
Sektör temsilcisi, müteahhitlerin satın alımlarda Türk, perakendecilerin ise fiyatlardan dolayı Çin şirketlerini tercih edebileceklerine dikkat çekti.
 
22.6.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi