Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ruslar için Türkiye'de kaliteli tatil en az kaç ruble?

Rusya'dan bir ailenin Türkiye'de 5 yıldızlı otelde kaliteli bir tatil yapabilmesinin maliyeti ne kadar? Tur Operatörleri Birliği ATOR bu sorunun yanıtını aradı.
 
Antalya'da "ne aşırıcı ucuz, ne aşırı pahalı" üç farklı otel zincirindeki fiyatlar dikkate alınarak yapılan araştırmaya göre, kaliteli bir tatilin kişi başı malieti 100-120 bin ruble arasında.
 
Moskovalı çocuksuz bir aile, tatil için 200-230 bin rubleyi (62-72 bin lira) gözden çıkarmak zorunda. Tek çocuklu bir ailenin tatil masrafı ise 250-275 bin ruble arasında. Çocuk sayısı 2'ye çıktığında bu aralık da 315-320 bin rubleye yükseliyor.
 
St. Petersburg söz konusu olduğunda ise bu değerler sırasıyla 240-300 bin, 310-380 bin ve 415-465 bin ruble arasında.
 
Bir başka deyişle St. Petersburg'dan iki çocuklu bir ailenin Türkiye'de 10 gün dinlenebilmesi için gözden çıkarması gereken miktar yarım miyon rubleye yakın.
 
Türkiye'de en ucuza dinlenme şansına sahip olanlar uçuş mesafesinin nispeten daha kısa olması nedeniyle Soçi'de yaşayanlar.
 
Türkiye'de daha düşük bir bütçeyle tatil yapmak isteyenler yıldız sayısından feragat etmek durumunda. Moskova'dan uçan iki kişilik bir aile 100 bin ruble ile 3 yıldızlı bir otelde konaklama şansına sahip.
 
21.6.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi