Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Antalya'da 'orman yakmaktan' tutuklanan 7 Rus için yeni karar

Antalya'da bir ormanı ateşe verdikleri suçlamasıyla tutuklanan yedi Rusya vatandaşının serbest bırakıldığı bildirildi. Rus basınına yansıyan son habere göre, avukatların tutuklama kararına yaptıkları itirazı yerel mahkeme kabul etti.
 
Sanıkların tutuksuz olarak yargılanacakları belirtiliyor.
 
Dünkü gelişmeler:
 
Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu, ormanı ateşe verdiklerinden şüphelenilen yedi Rus turistin Türkiye’de gözaltına alındığını doğruladı. Ren TV’nin haberine göre, açıklamada "Başkonsolosluk, Antalya yakınlarında Likya Yolu güzergahında yürüyüş yapan bir grup Rus turistin Türk kolluk kuvvetleri tarafından 23 Ekim 2021'de gözaltına alındığını doğrulamaktadır” denildi.
 
Rus turistlerin Çağlarca bölgesinde bir ormanı ateşe verme şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Bir Başkonsolosluk çalışanının, turistlerin tutuklanma nedenlerini öğrenmek için jandarma karakolunu ziyaret etti. 24 Ekim’de hakim karşısına çıkarılan turistlerin tutuklandıkları belirtildi. 
 
Rossiyskaya Gazeta’nın aktardığına göre, turistler ise sosyal medyada yaptıkları paylaşımda,  “Likya patikası boyunca yürürken bir yangın gördük ve söndürmeye çalıştık. Daha sonra 911'i aradık. Ama bu sırada yoldan geçen yerel halk tarafından durdurulduk ve ve jandarmalar çağrıldı. Sonuçta mahkeme hakkımızda tutuklama kararı verdi ve cezaevine gönderildik” dediler. 
 
Turistler avukatlarından aldıkları bilgiye göre, iki ila yedi yıl arasında hapis cezası talebiyle yargılanabileceklerini kaydettiler. 
 
26.10.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi