Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya’da fabrikada patlama: 17 ölü, Türkiye taziye yayınladı

Rusya’nın Ryazan bölgesinde Elastik isimli bir fabrikadaki barut atölyesinde patlama meydana geldi. Patlamada 17 kişi hayatını kaybetti. Rusya Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre fabrikada meydana gelen patlamada ölen kişi sayısı 16 oldu.
 
Patlama, Ryazan bölgesindeki Elastik isimli fabrikada meydana geldi. Acil Durumlar Bakanlığı'na (EMERCOM) göre, patlamanın gerçekleştiği atölye fabrika bölgesindeki patlayıcı üretimi, depolama ve imhasıyla uğraşan özel bir şirkete ait. Daha önce güvenlik güçleri arasından bir kaynak Sputnik’e yaptığı açıklamaya göre, patlama sabah saatlerinde 17 kişilik yeni vardiya ekibinin gelmesinin ardından bir üretim ekipmanının açılması sonucunda meydana geldi. Patlamanın neticesinde 150 metrekarelik yapı çöktü.
 
Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı  hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Rusya Federasyonu Hükümeti'ne başsağlığı diledi. Bakanlığın sosyal medya hesabından da paylaşılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:
 
"Rusya Federasyonu’nun Ryazan bölgesindeki bir fabrikada gerçekleşen patlama sonucunda 17 kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin de yaralandığı üzüntüyle öğrenilmiştir. Rusya Federasyonu halkının kederini paylaşıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Rusya Federasyonu Hükümetine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz."
 
(Sputnik)
 
 

22.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi