Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Valday katılımcıları: "Kovid küreselleşmeye ağır darbe vurdu"

Valday Tartışma Kulübü'ne katılan Rus uzmanlar, koronavirüs pandemisinin kürselleşme trendleri üzerinde "binadaki doğal gaz patlaması" gibi bir etki yaptığı görüşünü dile getirdi. Buna göre, yakın gelecekte küresel çapta "her koyun kendi bacağından asılır" prensibi geçerli olacak.
 
Vladimir Putin'in de katılacağı toplantılardan önce sunulan bir rapor, pandeminin son 75 yılda dünyada gözlenen en büyük sarsıntı olduğuna dikkat çekiyor. Analistler son bir buçuk yılda yaşanan olayların, özellikle Mart 2020'de pek çok ülkenin bir haftada sınırları kapatmasının küresellşmenin kırılganlığını ortaya koyduğunu belirtiyor.
 
Raporun yazarları söz konusu günlerde küreselleşmenin alameti farikasını niteliğindeki insanların, ürünlerini, hizmetlerin ve paranın serbest dolaşımı ilkesinin bir anda rafa kalktığını hatırlatıyor.
 
Valday katılımcıları, toplumsal hayatın ve devlet pratiklerinin değişen koşullara uyum sağladığına ve pandemi öncesine dönüşün artık mümkün olmadığına vurgu yapıyor. Zira pandeminin devletleri yönetenlerin elini kolaylaştıran bir yönü de var: alınan kararları daha kolay gerekçelendirebilmek.
 
20.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi