Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Putin yeniden aşı olacak mı?

İkinci doz aşısını 14 Nisan'da yaptıran Başkan Putin yeniden aşı yaptıracak mı? Bu soruya Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in koronavirüse karşı yeniden aşı yaptıracağından şüphe duymadığını ancak her şeyin uzmanların tavsiyesine bağlı olduğunu söyleyerek yanıt verdi.
 
Rossiya televizyonunda konuşan Peskov, Putin’in yeniden aşı yaptırıp yaptırmayacağı sorusunu yanıtlarken, “Bundan hiç şüphem yok. Her şey uzmanların tavsiyesine bağlı” dedi.
Peskov, şöyle devam etti: “Devlet Başkanı birçok kez söyledi, antikor titresi seviyesi çok yüksek. Titre seviyesi ve doktorların tavsiyesi doğrultusunda karar alacağını düşünüyorum.”
 
Gamaleya Araştırma Merkezi’nin geliştirdiği Sputnik V aşısını yaptıran Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sayede koronavirüse yakalanmadığını söylemişti.
 
Sputnik'in haberine göre Vladimir Putin, Sputnik V koronavirüs aşısını yaptırması sayesinde virüse yakalanmadığını söylemişti.
 
Geçen hafta Rusya Enerji Haftası forumunun genel oturumunda bir soruya karşılık Putin, kendisinin de koronavirüse yakalanmış olabileceğini, ancak Sputnik V aşısı yaptırması nedeniyle virüsün kendisine bulaşmadığını düşündüğü açıklamasını yaptı.
 
Rus lider, “En yakın çevremde görev yapan ve maalesef hastalanan kişilerle görüşürken virüsün bulaşabileceği bir durum oluştu. Ancak uzmanlarımızın da kesin bir dille belirttiği gibi aşımızın, Sputnik V’nin sağladığı koruma sayesinde virüse yakalanmadım. Ancak bu sadece benimle ilgili bir şey değil. Ben bir yere giderken birçok kişi, 100’den fazla kişi benimle birlikte gidiyor. Basın dairesi, güvenlikten kişiler, şoförler, protokol vesaire. Öyle ya da böyle hayatlarını tehlikeye atan çok fazla sayıda kişi oluyor. Bu anlamda düşünülmesi gereken bir şeyler var.” dedi.
 
Putin eylül ayında yakın çevresinden, ikinci aşılarını geç yaptıran kişilerin koronavirüse yakalandığını söylemişti. Bu nedenle Rus lider karantinaya girmiş, uzaktan çalışmış ve etkinliklere video konferans yoluyla katılmıştı.
 
Putin bu dönemde antikor seviyesinin hala yüksek olduğunu kaydetmişti.
 
17.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi