Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova'da yıkılan kiosklar geri dönüyor, kiralar kaç ruble?

Moskova Belediyesi'nin şehri çirkinleştirdikleri gerekçesiyle 2016'da yıktığı alt geçit ve köprü büfeleri (kiosk) belediyenin işletme şirketi Gormost'un himayesinde geri dönüyor. Novıye İzvestiya gazetesi Slavyanskiy Bulvar metro istasyonuna giden alt geçitte büfe ve dükkanların yeniden açılmaya başladığını yazıyor. Kimileri bu kararın Moskovalıların hayatını kolaylaştıracağını düşünürken,
kimileri de "rant projesi" olduğu eleştirisini getiriyor.
 
Novıye İzvestiya yeniden inşa edilen büfe ve dükkanların geçidi ciddi oranda daralttığı ve metronun yoğun olduğu saatlerde yolcuların şikayet etmesine neden olduğu iddiasında. Gazetede yer alan haberde dükkanların herkesin izinde olduğu bir dönemde inşa edildiğine ve semt yöneticilerinin de olaydan izin dönüşünde haberdar olduğu bilgisi de yer alıyor.
 
Moskova Belediyesi 2016 yılında metro alt geçitlerinde ve istasyon civarındaki büfe, kiosk ve dükkan benzeri oluşumları yıkmıştı. Belediye Ulaşım Departmanı'ndan yapılan açıklamaya göre, 15 istasyonda yeniden açılan ticari nokta sayısı 300'e yakın. Yetkililer, yeni noktaların daha modern ve daha medeni olduğunu savunuyor.
 
Ticaret noktalarının sorumluluğu Belediye ulaşım departmanına bağlı Gormost işletmesinde.
 
Avito'da yer alan bir ilana göre, Novokuznetskaya metro istasyonuna giden alt geçitteki bir büfe için istenen kira aylık 160 bin ruble (18 bin 500 TL). Bu miktar Preobrajenskaya'da 195 bin, Aviamotornaya'da ise 200 bin rubleye kadar çıkıyor.
 
16.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi