Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da hayat sigortası neden yaygın değil? Poliçe kaç ruble?

Rusya'da bir hayat sigortası poliçesinin aylık maliyeti ne kadar? Hayat sigortası yaptırmak ucuz mu? Analiz merkezi AKRA'nın araştırmasına göre bu sorunun yanıtı olumsuz.
 
50 yaşında bir erkek için 20 yıllık bir süreyi kapsayan ve sahibinin herhangi bir sebepten ötürü hayatını kaybetmesi durumunda 5 milyon ruble (67 bin dolar) para ödenmesini öngören bir poliçenin aylık ödemesi 10 bin 400 ruble (140 dolar).
 
Öte yandan, benzer koşullarda Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptırılan ve 250 bin dolar ödeme öngören bir poliçenin aylık maliyeti, Rusya'dakinin neredeyse üçte biri: 44 dolar.
 
Araştırmayı haberleştiren Kommersant gazetesi, ülkede en çok yaptırılan sigorta türünün 6 milyon kişiyle borçlu sigortası olduğunu yazıyor. Diğer bütün sigorta çeşitlerinin toplamı ise 4,2 milyon. Bir başka deyişle, ülkede herhangi bir sebepten ötürü sigorta yaptıran insan sayısı nüfusun yalnızca yüzde 3'üne karşılık geliyor.
 
ABD'de ise hayat sigortası yaptıranların sayısı nüfusun yüzde 54'üne denk. AKRA analistleri, yüksek prim fiyatları nedeniyle hayat sigortası uygulamasının Rusya'da yaygınlık kazanamadığı görüşünde.
 
22.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi