Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Kastamonu Entegre zirvede: Rusya'dan 30 ülkeye ihracat yapıyor

Rusya pazarında en büyük sanayi yatırımlarına imza atan Türk şirketlerinden olan Kastamonu Entegre, kriz dönemine rağmen sektörüne damga vurmaya devam ediyor. 
 
Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde yer alan SEZ (Özel Ekonomik Bölge) Alabuga’da faaliyet gösteren Kastamonu Rusya Şirketi Genel Müdürü Ali Kılıç, TürkTatar.com sitesine verdiği demeçte şirketin başarılarını ve hedeflerini anlattı.
 
Rusya'daki ilk MDF tesisini 2014 yılında faaliyete geçirdiklerini hatırlatan Kılıç,  "Buradaki ikinci MDF hattımız ise 2016’da üretime başladı. Dünyada tek çatı altında üretim yapılan en yüksek kapasiteli MDF tesislerinden olan Rusya tesisimiz, bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla, yılda 1 milyon m3 MDF ve 35 milyon m2 laminat parke üretim kapasitesine ulaştı. Bu üretim hacmi ile ülkenin en büyük MDF üreticisi konumuna geldik. Ayrıca, MDF ve laminat parke ürün gruplarında  yüzde 30 pazar payı ile Rusya’da pazar lideriyiz" dedi.
 
Kılıç, Tataristan’daki üretimin yüzde 25-30’unu, komşu ülkeler ve Avrasya pazarının da içinde bulunduğu yaklaşık 30 ülkeye ihraç ettiklerini hatırlatark, "Kastamonu Rusya, sektöründe Rusya Federasyonu’nun en büyük ihracatçısı, Tataristan’ın ise 7. büyük ihracatçısı konumunda yer alıyor" dedi.
 
Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın.
 
12.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi