Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Ruslara yarı fiyatına Türkiye'de konut

"Ruslar Türkiye kıyılarına demirledi, Antalya ve Bodrum'da konut almaya başladılar." Önde gelen günlük gazetelerden Kommersant bu manşetle yayınladığı haberinde, başta Soçi olmak üzere, Rusya'nın Karadeniz sahillerinde epidemi ile birlikte konut fiyatlarında yaşanan hızlı artış nedeniyle, buraların "yarı fiyatına" pek çok Rus vatandaşının Türkiye'de ev almayı tercih ettiği belirtildi. 

Haberde geçen yıl 7 binden fazla Rusya vatandaşının Türkiye'de konut aldığı, bu yılın ilk çeyreğinde rakamın 938'i bulduğu bildirildi.

Uzmanlar Türkiye'de gayrımenkul satın almanın Rusya sahillerine göre çok daha karlı olduğunu vurguladı.
 
Resmi verilerine göre Ruslar, 2021'in ilk çeyreğinde başta İstanbul, İzmir, Antalya ve Bodrum olmak üzere Türkiye'de 938 konut satın aldı. Turk.Estate'in aktardığı bilgilere göre, en aktif alım, 419 daire ile martta oldu.
 
Analistleri, pandeminin üçüncü dalgasının başlaması nedeniyle Rusya'nın Türkiye ile sınırlarını kapatacağına yönelik korkular nedeniyle martta yoğun satış olduğu görüşünde.

Türkiye İstatistik Kurumu'na göre, Ruslar Türkiye'de  İranlılar veIraklılardan sonra üçüncü büyük alıcı konumunda.
 
Gazete Türkiye'deki daireyi kiraya vermeden elde edilen kazancın, Rus bankalarındaki yıllık yüzde 6 mevduatın üstünde olduğunu yazıyor.

6.5.2021

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi