Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

ABD'den Rusya'ya yine 'bedel' tehdidi

Rusya ile Ukrayna arasında gerginlik tırmanırken, ABD cephesinden bir kez daha Moskova'ya "bedel ödetme" tehdidi geldi. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Biden'ın kararlı olduğunu bellrterek, "Rusya, Ukrayna'ya karşı pervasız ya da saldırgan bir şekilde hareket ederse bunun bir bedeli ve sonucu olur" dedi.

Blinken, NBC televizyonuna verdiği demeçte,  "ABD'nin Rusya'nın Ukrayna sınırındaki eylemlerinden derin endişe duyduğunu" söyledi. 

"Soru, Rusya'nın agresif ve sorumsuzca hareket etmeye devam edip etmeyeceğidir. Cevabınız evet ise, Başkan Biden buna tavrını açıkça ortaya koydu: Bunun bedelini ödemeniz gerekecek, sonuçları olacak. Sözünü tutması konusunda ona güvenebilirsiniz"dedi.

Ayrıca ABD Dışişleri Bakanı, Rus birliklerinin Ukrayna sınırındaki yoğunlaşmasının 2014 yılından bu yana maksimum düzeyde olduğunu iddia etti.

Blinken, Washington'un bölgedeki durumla ilgili olarak Avrupalı müttefikleri ve ortaklarıyla yakın koordinasyon içinde olduğunu da hatırlattı.

Bloomberg'e göre, önümüzdeki hafta ABD Dışişleri Bakanı, Rusya'nın NATO ile ilişkilerini görüşmek üzere Brüksel'i ziyaret edecek .

11.4.2021

 


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi