Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'nın efsane kış havuzu: Çayka

Moskova'da hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düştüğü günlerde bile, sımsıcak bir havuzda, üstelik açık havada yüzmek mümkün. İzvestiya gazetesi, kentin efsanevi açık havuzu Çayka'nın (Martı anlamına geliyor) ayazlı günlerde bile ziyaretçilerinin eksik olmadığını yazıyor. Sovyet devrinden beri başkentin en gözde spor merkezlerinden biri olan Çayka, bugün de popülerliğini koruyor.
 
 
Hava sıcaklığı kaç derece olursa olsun Çayka havuzlarının sıcaklığı daima 28 derece.
 
Park Kulturı metrosu çıkışında, Hamovniki semtindeki Çayka Havuzu, 1957'de Uluslararası Gençlik ve Öğrenci Festivali'nin açılışı öncesinde hizmete girmişti. Havuz yıllardır profesyonel sporcuların yanı sıra sağlıklı yaşamaya çalışan kent sakinlerine de hizmet veriyor.
 
 
Çayka Kompleksi'nde 5 metre derinliğe sahip 50 ve 25 metre uzunlukta iki yetişkin havucu ve 1 metre derinlikte iki çocuk havuzu bulunuyor. Kompleks bünyesinde sauna, antreman salonu, mini golf sahası, tenis kortu ve kafeterya da var.
 
 
(Fotoğraflar: Denis Grişkin)
 
Çayka havuzunun çalışma saatleri, günleri, giriş bilgileri için TIKLAYIN
 
25.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi