Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da gösterilerde polise itaatsizlik cezası en az 2 bin ruble

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gösteriler sırasında polislere, FSB ve askeri personele mukavemet ve itaatsizlik gösteren protestoculara verilen cezaları arttıran yasayı onayladı.

Buna göre, bu suçları işleyen fertler için için şu anda 500 ila 1000 ruble arasında değişen idari cezalar 2-4 bin rubleye çıkarıldı. Ayrıca 40 ila 120 saat arasında zorunlu çalışma cezası ve 15 güne kadar tutuklama da verilebilecek. Suçun fertler tarafından tekrarı durumunda para cezası 10 ila 20 bin ruble arasında uygulanacak.  Ayrıca 30 güne kadar hapis cezası verilebilecek. 

Mukavemet suçunu gösterinin organizatörlerinin işlemesi durumunda ilk seferde 10 ile 20 bin ruble arasında para, 30 gün idari hapis ya da 100-200 saat zorunlu çalışma cezası verilebilecek.
 
Bu kişilerin bir makam sahibi olmaları durumunda para cezası 20-40 bin rubleye yükseltiliyor. Tüzel kişilere verilecek para cezası ise 70 ile 200 bin ruble arasında.
 
Yasa aynı zamanda protesto gösterilerinin finansmanı sırasında gerçekleştirilen ihlallere verilen cezaları da arttırıyor.
 
Devlet Duması söz konusu yasa tasarısını 10 Şubatta kabul etmiş, parlamentonun üst kanadı Federasyon Konseyi de 17 Şubatta yasayı onaylamıştı.
 
24.2.2021

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi