Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Çocuk kahramanları: Iron Man, Gagarin

Rusya'da orta okul ve lise çağındaki çocuklara "kahramanlarının" kim olduğunu soruldu. 6 bin çocuğun katıldığı ankette, katılımcıların yüzde 26,2'si annelerini, babalarını, büyükanne ya da büyükbabalarını kahraman olarak gördüklerini söyledi.

"Büyük Ülkenin Kahramanları" adlı sinema ve internet içerik festivalinin organizatörleri tarafından yapılan ankete verilen yanıtlar arasında ikinci sırada sinema ve çizgifilm kahramanları yer alıyor. Çocukların yüzde 10,1'inin kahramanı Iron Man, Örümcek Adam ve Naruto.
 
Rusya'da Büyük Anavatan Harbi olarak bilinen İkinci Dünya Savaşı'na katılan Sovyet askerlerini kahraman olarak gördüğünü söyleyenlerin oranı da yüzde 5,4 olarak bulundu.
 
Gerçek ve somut kişiler arasında en yüksek oyu alan isim yüzde 3'le Yuri Gagarin oldu. Ünlü kozmonotu yüzde 2,6'yla Vladimir Putin takip ediyor. Kahraman olarak doktorları gören çocukların oranı da yüzde 2,4.
 
Sovyetler Birliği'nin ilk lideri Vladimir Lenin de ankette yüzde 1 oy aldı. 
 
Çocukların yüzde 23,4'lük bölümü ise bir kahraman ismi vermedi ya da veremedi.
 
24.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi