Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin'in askeri rütbesi açıklandı

Başkan Putin’in 62 yeni general ve amiral atama kararının ardından gazeteciler merak edilen bir soruyu gündeme taşıdı.  Putin'in basın sözcüsü Dimitri Peskov, bir soru üzerine "Putin’in halen albay rütbesinde olduğunu, general rütbesini birden fazla kere hak ettiği halde albay rütbesinde kalmaya devam ettiğini” söyledi. 

 
Bir gazeteci, "Vladimir Vladimiroviç Putin neden hala albay? Yıllar önce, FSB'nin başkanı ve Ulusal Güvenlik Konseyi'nin sekreteri iken, "Nasıl olur da, siz bir albay olarak generallere komutanlık yaparsınız? Neden general değilsiniz?’ diye sordum. "Bu unvanı hak etmek gerekir’ demişti. Vladimir Vladimiroviç bu unvanı hala hak etmedi mi?” sorusunu yöneltti. 
 
Peskov cevap olarak şunları söyledi:
 
"Genel olarak, elbette, başkan bu unvanı herhalde birden fazla kere hak etti. Ama bu onun için artık bir öncelik değil. Başkan olarak çalışıyor ve yapacak çok işi olduğunu biliyorsunuz. O bir kariyer subayı değil. Bu yüzden, tabii ki, sadece devlet yönetimi ile ilgili günlük işlere konsantre oluyor.”
 
Gazeteciler bunun üzerine, Peskov’a kendisinin hangi rütbeyi taşıdığını sordular.
 
Peskov, "Dmitry Sergeyeviç Peskov üstteğmen rütbesine sahip" diye gülerek cevap verdi.
 
Rusya’da askeri rütbeler sadece ordu mensupları değil, polis dahil güvenlik teşkilatlarında çalışanlar ve devletin üst düzey bürokrasisinde görev alanlar içinde kullanılıyor. 

20.2.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi